ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, ՀՀԿ անդամ
1986-1988թթ.-  ՙԱբովյանշին՚ համաշինարարական տրեստ` N 61 շինվարչության վարպետ, N 59 շինվարչության վարպետ, աշխղեկ:
1988 -1990թթ. - Հայկական ՍՍՀ պետական շինարարական կոմիտեի նախագահին առընթեր տեսչություն` ավագ տեսուչ, պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, առաջատար ինժեներ:
1990 -1995թթ. - ՀՀ շինարարության նախարարություն` նախարարին առընթեր տեսչության պետ, գործերի կառավարիչ:
1995 -2001թթ. - Երևանի մետրոպոլիտենի ՙՄետրոմատ՚ պետական ձեռնարկություն (ՊՓԲԸ)` տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, տնօրեն, գործադիր տնօրեն:
2001- 2003թթ. - ՀՀ քաղաքաշինության նախարարություն` քաղաքաշինական քաղաքականության , ճարտարապետության և գիտության գլխավոր վարչության լիցենզավորման կենտրոնի (վարչության) պետ:
2003- 2004թթ. - Երևանի քաղաքապետարան` անշարժ գույքի կառավարման վարչության պետ:
2004- 2006թթ. - Երևանի քաղաքապետարան` ՙՀյուսիսային պողոտա և Կասկադ՚ ԾԻԳ պետական ոչ առևտրային կազմակերպության գործադիր տնօրեն:
2006 -2009թթ. - Երևանի քաղաքապետի տեղակալ:
2009թ.-ից առ այսօր -ՀՀ կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտե` նախագահի տեղակալ:

Давтян Карен Дереникович
Заместитель Председателя Государственного Комитета Кадастра Недвижимости при Правительстве РА, Член РПА
Родился 08 февраля 1963 года в Ереване.
1980-1981 гг. – Проектный институт “Армкомунпроект” – чертежник.
1981-1986 гг. - Ереванский Политехнический Институт им. К. Маркса – студент.
1986-1988 гг. – “Абовяншин” трест – начальник строительного управления N61, начальник строительного управления N59, прораб.
1988 -1990 гг. – инспекция при председателе Государственного комитета по строительству Армянской ССР - старший инспектор, временно исполняющий обязанности начальника, ведущий инженер.
1990 -1995 гг. – Министерство Строительства РА – начальник инспекции при министре, управляющий делами.
1995 -2001 гг. – Государственное предприятие (ГЗАО) “Метромат” – временно исполняющий обязанности директора, директор, исполнительный директор.
2001 – 2003 гг. - Министерство градостроительства РА – начальник центра лицензирования главного управления градостроительной политики, архитектуры и науки.
2003 – 2004 гг. – Мэрия Еревана – начальник Управления по распоряжению недвижимостью.
2004 – 2006 гг. - Мэрия Еревана – исполнительный директор государственной некоммерческой организации “Северный Проспект и Каскад”.
2006 -2009 гг. - заместитель мэра Еревана.
С 2009 г. – Государственный комитет кадастра недвижимости при Правительстве РА – заместитель председателя.