Լեհաստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան, ՀՀԿ անդամ
2006-2007 թթ. ուսանել է Եվրոպայի Խորհրդի Քաղաքական դասընթացների երևանյան դպրոցում, 2009-2010 թթ ` Քաղաքական դասընթացների Մոսկվայի դպրոցում:
1998-1999 թթ. աշխատել է ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարի աշխատակազմում` որպես առաջատար մասնագետ,
1999-2000 թթ.` ՀՀ կառավարության աշխատակազմի տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի վարչության գլխավոր մասնագետ:
2000—2001թթ. աշխատել է Եվրոմիության Tacis կազմակերպությունում «Աջակցություն Հայաստանում քաղաքացիական ծառայության բարեփոխումներին» ծրագրում` որպես կառուցվածքային բարեփոխումների փորձագետ,
2001-2002 թթ.` ՀՀ կառավարության աշխատակազմի տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման հարցերի վարչության պետի տեղակալ:
2002-2003 թթ. աշխատել է «ՋԵՐՄՈՒԿ ԳՐՈՒՊ» ՓԲԸ Մարքեթինգի գծով տնօրեն,
2003-2007 թթ.` «ՋԵՐՄՈՒԿ ԳՐՈՒՊ» ՓԲԸ նախագահի խորհրդական,
2008-2011 թթ.` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորիմասնաճյուղի տնօրեն,
2011-2012 թթ.` Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի կառավարման ֆակուլտետի դեկան:
2012 -2014թթ. ՀՀ Վայոց ձորի մարզպետն է:
2014թ. Հոկտեմբերի 23-ից՝Լեհաստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան
Տնտեսագիտության թեկնածու է, դոցենտ: Համայնքների ֆինանսիստների միավորում, Աշխատանք և Հայրենիք, Հայ պետական ծառայողների միություն, Հայաստանի ԱՄՆ շրջանավարտների ասոցիացիա հասարակական կազմակերպությունների անդամ է:
Պարգևատրվել է ՀՀ Նախագահի շնորհակալագրով Հայաստանի Հանրապետության համայնքների կայացման և զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար:
Տեղական ինքնակառավարման թեմաներով տասնյակ ուսումնական ձեռնարկների, գրքերի, հոդվածների և այլ գիտական հրապարակումների հեղինակ և համահեղինակ է:

1993-1998 гг. – Ереванский государственный экономический институт, факультет управления
1998-1999 гг. – Аппарат Правительства Республики Армения, ведущий специалист аппарата Министра территориального управления Республики Армения
1999-2000 гг. – Аппарат Правительства Республики Армения, главный специалист управления по вопросам территориального управления и местного самоуправления
2000-2001 гг. – программа организации Евросоюза Tacis «Содействие реформам гражданской службы в Республике Армения», эксперт по структурным реформам
2001-2002 гг. – Аппарат Правительства Республики Армения, заместитель начальника управления по вопросам территориального управления и местного самоуправления
2002-2003 гг. – ЗАО «ДЖЕРМУК ГРУП», директор по маркетингу
2003-2007 гг. – советник председателя ЗАО «ДЖЕРМУК ГРУП»
2008-2011 гг. – директор Ехегнадзорского филиала Государственного экономического университета Армении
2011-2012 гг. – декан факультета управления Государственного экономического университета Армении
2012-2014гг. – губернатор Вайоц Дзорской области Республики Армения.
С 23 октября 2014г. - Чрезвычайный и полномочный посол Республики Армения в Республике Польша.
Кандидат экономических наук, доцент. Член общественных организаций «Объединение финансистов общин», «Работа и Родина», «Союз армянских государственных служащих», «Ассоциация выпускников США Армении».
Награжден благодарственной грамотой Президента Республики Армения за вклад в дело становления и развития общин Республики Армения.
Автор и соавтор десятков учебных пособий, книг, статей и других научных публикаций по темам местного самоуправления.