Քարամյան Արսեն Ռոբերտի
Ծնվել է 1974 թ. հունվարի 15-ին, Սյունիքի մարզի Կապան քաղաքում: Ավարտել է Կապանի թիվ 7 միջնակարգ դպրոցը: 1991 թ-ին ընդունվել է ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետը, որն ավարտել է 1996 թվականին:
2003-2007թթ. ուսանել է նաև ԵՊՀ տնտեսագիտության ֆակուլտետում:
1996-1998 թթ-ին ծառայել է ՀՀ Ազգային բանակում՝ Սյունիքի մարզի, Մեղրի քաղաքի, թիվ 50869 զորամասում` որպես անձնակազմի հետ տարվող աշխատանքների գծով փոխհրամանատար:
Ծառայության ընթացքում եղել է «Նժդեհյան սերունդ» շաբաթաթերթի գլխավոր խմբագիր:
Աշխատանքային գործունեությունը սկսել է 1995 թ-ին ՀՀ ԱԱ Պատմության ինստիտուտում` որպես գիտաշխատող, որտեղ աշխատել է մինչեւ 1996 թվականը:
1998-1999 թթ-ին աշտատել է Երևանի պետական համալսարանում, որպես ավագ գիտաշխատող:
1999-2003 թթ-ին ստանձնել է ԵՊՀ ուսումնական վարչություն ուսանողական բաժնի պատասխանատուի պաշտոնը:
2003 թ-ից «ԵՊՀ շրջանավարտների միավորում» ՀԿ նախագահն է, իսկ 2006 թ-ին եղել է ՀՀ վարչապետի օգնականը:
2006 թ. մայիսին նշանակվել է ԵՊՀ ուսանողների, շրջանավարտների և հասարակայնության հետ կապերի գծով պրոռեկտոր:
2009 թ. մայիսից, ՀՀ վարչապետի որոշմամբ, նշանակվել է ՀՀ Սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի տեղակալ: 2010 թ-ից ՀՀ վարչապետին առընթեր ազգային երիտասարդական քաղաքականության խորհրդի նախագահի տեղակալն է:
Հասարակական գործունեությունը սկսել է 1988թ-ից. եղել է Կապանի թիվ 7 միջնակարգ դպրոցի կոմերիտական կազմակերպության առաջին քարտուղար, ՀԼԿԵՄ Կապանի շրջանային խորհրդի անդամ:
1993-1995 թթ-ին եղել է ԵՊՀ Ուսանողական խորհրդի պատասխանատու քարտուղար:
1994-1995 թթ-ին` «Երիտասարդ Հայաստան» միության խորհրդի անդամ:
Պարգևատրվել է մի շարք պատվոգրերով, շնորհակալագրերով և մեդալներով:
Հեղինակ է գիտական, հրապարակախոսական հոդվածների (տպագրված Հայաստանում եւ արտերկրում), երեք փաստավավերագրական տեսաֆիլմերի եւ մեկ գրքի:

Карамян Арсен Робертович
Родился 15-го янвяря 1974г. в г. Капан, Сюникского региона. Окончил среднюю школу Капана N 7. В 1991 г. поступил на исторический факультет Ереванского госуниверситета, который окончил в 1996 г. В 2003-2007 г. учился на экономическом факультете ЕГУ.
В 1996-1998 гг. служил в Национальной армии РА (войсковая часть N 50869, Сюникский региаон, г. Мегри), занимая должность заместителя командира по работе с личным составом.
Во время службы был главным редактором еженедельника “Поколение Нжде”.
Трудовую деятельность начал в 1995 г. в Институте истории НАН РА в качестве научного сотрудника, проработав там до 1996 года.
В 1998-1999 гг. работал в ЕГУ в качестве старшего научного сотрудника.
В 1999-2003 гг. работал в учебном управлении ЕГУ в качестве ответственного студенческим отделом.
Начиная с 2003 г. А. Карамян является председателем объединения “Союз выпускников ЕГУ”, а в 2006 г. работал помощником Премьер-министра РА.
В 2006-2009 гг. занимал должность проректора ЕГУ по вопросам студентов, выпускников и связям с общественностью.
С мая 2009 г. по решению Премьер-министра РА А. Карамян занимает должность заместителя министра спорта и по делам молодежи. Начиная с 2010 г. является заместителем председателя совета по национальной молодежной политики при Премьер-министре РА.
А. Карамян начал общественную деятельность в 1988 г.: был первым секретарем комсомольской организации средней школы N 7 г. Капана, членом областного совета ВЛКСМ того же города.
В 1993-1995 гг. Был ответственным секретарем Студенческого совета ЕГУ, а в
1992-1994 гг. - членом совета союза “Молодая Армения”.
А. Карамян является автором научных и публицистических статей (опубликованных в Армении и зарубежом), трех документальных фильмов и одной книги.