Գևորգյան Արմեն Անդրանիկի
Համատեղությամբ ավարտել է նաև Տվենտեի (Նիդերլանդներ) համալսարանի մագիստրատուրան՝ Կրթության և վերապատրաստման համակարգերի ծրագրավորում մասնագիտությամբ։
1997-1998թթ. զբաղեցրել է ՀՀ վարչապետի օգնականի պաշտոնը։
1998թ. ապրիլին նշանակվել է ՀՀ Նախագահի օգնական, այնուհետև՝ ՀՀ Նախագահի առաջին օգնական, աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ: 2006թ. փետրվարին նշանակվել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար։
2007թ. հունիսից մինչև 2008 թվականի ապրիլը զբաղեցրել է նաև Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնը։
2008թ. ապրիլի 21-ին ՀՀ Նախագահի հրամանագրով նշանակվել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար, ՀՀ փոխվարչապետ:
Եղել է ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի անդամ, ԱՊՀ երկրների հետ համագործակցության հարցերով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ:
2015թ. հոկտեմբերից գլխավորել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» բարեգործական հիմնադրամը:
2015թ. օգոստոս-նոյեմբեր ամիսներին մասնակցել է Հարվարդի համալսարանի (Բոստոն, ԱՄՆ) Հարվարդի բիզնես դպրոցի ընդհանուր կառավարման գծով կրթական ծրագրին:
2016թ. հունիսի 6-ից Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար:
Պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին և 2-րդ աստիճանների մեդալներով, տարբեր գերատեսչությունների և միջազգային կազմակերպությունների պարգևներով:

Was born on July 8, 1973 in Yerevan.
In 1993-96 conducted post graduate studies at the Hertzen Russian Pedagogical University in Saint Petersburg.
Concurrently completed Master’s studies as a specialist in Programing of Educational and Retraining Systems at the University of Twente (Netherlands).
In 1997-1988 served as Assistant to the Prime Minister of Armenia.
In April 1998 was appointed Assistant to the President of Armenia, then the First Assistant to the President of Armenia, Deputy Chief of Presidential Staff.
In 2006 was appointed Chief of Staff of the President of Armenia.
In June 2007-April 2008 served as Secretary of the National Security Council.
In April 2008 by the Presidential decree was appointed the Vice Prime Minister of Armenia, Minister for Territorial Administration.
Also served as a member of the CIS Economic Council, Special Representative of the President on the issues of cooperation with the CIS countries.
Since 2015 has been heading the Armenian Development Programs and Charity Fund.
In August-November 2015 participated at the educational program on General Administration of the Business School in Harvard University (USA).
Since June 6, 2016 has been serving as the Secretary of the National Security Council.
Has been awarded the First and Second Degree medals for the Services rendered to the Fatherland, as well as received awards from a number of agencies and international organizations.