Գևորգյան Արմեն Անդրանիկի
Համատեղությամբ ավարտել է նաև Տվենտեի (Նիդերլանդներ) համալսարանի մագիստրատուրան՝ Կրթության և վերապատրաստման համակարգերի ծրագրավորում մասնագիտությամբ։
1997-1998թթ. զբաղեցրել է ՀՀ վարչապետի օգնականի պաշտոնը։
1998թ. ապրիլին նշանակվել է ՀՀ Նախագահի օգնական, այնուհետև՝ ՀՀ Նախագահի առաջին օգնական, աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ: 2006թ. փետրվարին նշանակվել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար։
2007թ. հունիսից մինչև 2008 թվականի ապրիլը զբաղեցրել է նաև Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնը։
2008թ. ապրիլի 21-ին ՀՀ Նախագահի հրամանագրով նշանակվել է ՀՀ տարածքային կառավարման նախարար, ՀՀ փոխվարչապետ:
Եղել է ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի անդամ, ԱՊՀ երկրների հետ համագործակցության հարցերով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ:
2015թ. հոկտեմբերից գլխավորել է «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» բարեգործական հիմնադրամը:
2015թ. օգոստոս-նոյեմբեր ամիսներին մասնակցել է Հարվարդի համալսարանի (Բոստոն, ԱՄՆ) Հարվարդի բիզնես դպրոցի ընդհանուր կառավարման գծով կրթական ծրագրին:
2016թ. հունիսի 6-ից Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար:
Պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին և 2-րդ աստիճանների մեդալներով, տարբեր գերատեսչությունների և միջազգային կազմակերպությունների պարգևներով:

Геворкян Армен Андраникович
В 1993-1996гг. аспирант Российского государственного педагогического университета им.Герцена в Санкт-Петербурге.
По совместительству закончил также магистратуру Твентского университета (Нидеранды) по специальности программирование систем образования и переподготовки.
В 1997-1998гг. занимал пост помощника Премьер-министра РА.
В апреле 1998г. назначен помощником Президента РА, затем - первым помощником Президента РА, первым заместителем руководителя Аппарата. В феврале 2006г. назначен руководителем Аппарата Президента РА.
С июня 2007г. по апрель 2008г. занимал также пост секретаря Совета национальной безопасности.
21 апреля 2008г. Указом Президента РА назначен Министром территориального управления РА, Вице-премьером РА.
Был членом Экономического совета СНГ, специальным представителем Президента Республики Армения по вопросам сотрудничества со странами СНГ.
С 2015г. возглавил благотворительный фонд "Инициативы развития Армении".
В августе-ноябре 2015г. участвовал в образовательной программе Гарвардской бизнес школы Гарвардского университета (Бостон, США) по линии общего управлления.
С 6 июня 2016г. - секретарь Совета национальной безопасности.
Награжден медалями "За заслуги перед Отечеством" 1-ой и 2-ой степени, наградами различных ведомств и международных организаций.