ՀՀ Տավուշի մարզպետի տեղակալ, ՀՀԿ անդամ
2006թ. ավարտել է Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանը՝ գյուղատնտեսական մեքենաներ և սարքավորումներ մասնագիտությամբ և ստացել ճարտարագետի որակավորում
2006-2009թթ. սովորել է Հայաստանի Հանրապետության պետական կառավարման ակադեմիայում և ստացել <Հանրային կառավարում> մասնագիտությամբ մագիստրոսի աստիճան
2010թ. 26 մայիս - 18 հունիս Ջորջ Մարշալի անվան անվտանգության ուսուցման եվրոպական կենտրոն <Խորացված անվտանգություն> ուսումնական դասընթաց, Գարմիշ, Գերմանիա
02.02.2009.-24.09.2010թթ. աշխատել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում որպես ՀՀ ԱԺ պատգամավորի օգնական
23..03.2011.-04.11.2011թթ. աշխատել է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտե Նորք Նորքի հարկային տեսչության կանխատեսումների և հավաքագրումների բաժնի առաջին կարգի մասնագետ
04..11.2011.-04.07.2013թթ. աշխատել է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտե Արմավիրի տարածքային հարկային տեսչության կանխատեսումների և հավաքագրումների բաժնի հարկային տեսուչ
23.06.2006-23.06.2008թթ.-ծառայել է ՀՀ Մ.Բաղրամյանի անվան 60925 մոտորահրաձգային ուսումնական բրիգադայում, լեյտենանտ է

Заместитель губернатора Тавушской области РА, член РПА
2006г.-окончил сельскохозяйственный факультет АГАУ по специальности сельскохозяйственные машины и оборудования, получив квалификацию инженера.
2006-2009гг.- учился в Академии государственного управления РА и получил степень магистра по специальности “Общественное управление”
26 май-18 июнь 2010г.- Европейский центр обучения безопасности имени Джорджа Маршала . “Углубленная безопасность” обучающий курс (Гармиш, Германия)
02.02.2009 - 24.09.2010 гг.- помощник депутата НС РА.
23.03.2011 -04.11.2011 гг.- специалист 1 класса, отдел прогнозов и сборов территориальной налоговой инспекции Нор Норка Госкомитета доходов при Правительстве РА.
04.11.2011-04.07.2013 гг. – работал налоговым инспектором отдела прогнозов и сборов Армавирской территориальной налоговой инспекции Госкомитета доходов при Правительстве РА.
23.06.2006 – 23.06.2008 гг.- служил лейтенантом в мотострелковой учебной бригаде 60925 РА им. М. Баграмяна.
С 25 июля 2014г.- заместитель губернатора Тавушской области РА по решению Премьер-министра N 700-N от 25 июля 2014 г.