Դառը ճշմարտությունը սա է. Արմեն Հարությունյան
ՀՀԿ խորհրդի անդամ Արմեն Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
«Նիկոլ Փաշինյանը, ով սիստեմատիկ կերպով կազմաքանդում է Հայաստանը՝ հանձնելով Արցախը, մաս առ մաս տարածքներ նվիրելով թշնամուն, թույլ տալով հազարավոր հայերի ռազմագերիների կարգավիճակով՝ առանց իրենց վերադարձն ապահովելու, այժմ դասախոսում է կրթության կարևորության մասին։ Երկրի տնտեսությունը քանդելուց, առողջապահական համակարգը փլուզելուց և կրթական համակարգը աղետի վերածելուց հետո նա կանգնում է բեմի վրա և մարդկանց ասում, որ «կրթությունը նորաձև է»։
Ավելի նվաստացուցիչ պայմանագրեր կնքե՞լ փակ դռների հետևում։ Ստեղծե՞լ մի սերունդ, որը տեսականորեն «լավ կրթված» է, բայց չունի իր հայրենիքը պաշտպանելու արժանապատվությունն ու ազգային գիտակցությունը:
Եվ չմոռանանք, որ այս դասախոսությունը տեղի  է ունենում այն ժամանակ, երբ Փաշինյանը պատրաստվում է ստորագրել, այսպես կոչված, «խաղաղության համաձայնագիր», որի բովանդակությունը մնում է հանրությունից թաքցված։ Բայց մենք բոլորս գիտենք, թե դա ինչ է նշանակում: Դա նշանակում է ավելի շատ կորուստներ, ավելի շատ փոխզիջումներ, ավելի շատ ազգային նվաստացում։ Նրա ղեկավարությամբ ոչ մի համաձայնագիր Հայաստանին իրական օգուտներ չի բերել, միայն ցավալի պարտություններ՝ քողարկված որպես «դիվանագիտական ​​հաղթանակներ»։
Դառը ճշմարտությունը սա է. Նիկոլ Փաշինյանն ու իր նմանները որքան էլ փորձեն խոսել կրթված լինելու կարևորության մասին, նրանք մնում են այս երկիրը ղեկավարած ամենաանգրագետ, ապաշնորհ և անպատասխանատու անձինք։ Իրական կրթությունը միայն հմտություններ սովորելը չէ, այն կարողություն  է ունենալ պաշտպանելու ձեր ժողովրդին, ապահովելու նրանց ապագան և ամուր կանգնելու ձեր ազգի կողքին: Եվ այդ ճակատում Փաշինյանն ու իր իշխանությունն արդեն ձախողվել են»։