Աշխատանքային գործունեությունը
1996-1999թթ.- ՀՀ ֆինանսների նախարարություն` նախարարի առաջին տեղակալ-գլխավոր գանձապետի գլխավոր խորհրդական, օգնական, նախարարի առաջին տեղակալի օգնական
1999թ.- ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարություն` տնտեսական ծրագրերի գլխավոր վարչության տրանսպորտի, կապի և ճանապարհային տնտեսության ծրագրերի վարչության պետի տեղակալ
1999-2002թթ.- ՀՀ ֆինանսների նախարարություն` վիճակախաղերի և խաղային գործի կարգավորման վարչության պետի տեղակալ-շահումով խաղերի և խաղատների կարգավորման բաժնի պետ, վարչության պետի տեղակալ- շահումով խաղերի և խաղատների կարգավորման բաժնի պետ, բաժնի պետի տեղակալ
2002-2008թթ.- ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարություն` ֆինանսական շուկայի զարգացման և արժութային կարգավորման բաժնի պետ, վարչության պետ
2008-2011թթ.- ՀՀ ֆինանսների նախարարություն` ֆինանսական շուկայի զարգացման վարչության պետ
2011-2013թթ.-ՀՀ ֆինանսների նախարարություն` լիցենզավորման գործակալության պետ
2013-2014թթ.- ՀՀ ֆինանսների նախարարություն` նախարարության աշխատակազմի ղեկավար
2014-2016թթ. հոկտեմբեր - ՀՀ ֆինանսների նախարարություն` նախարարության աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ (ՀՀ ֆինանսների նախարարության և ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ-ի միանալուց հետո)
2016թ. հոկտեմբերից՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ
Մասնագիտական վերապատրաստում
2003թ.- «Ֆինանսական զարգացումը Կենտրոնական Ասիայում և Կովկասյան պետություններում», Ճապոնական միջազգային համագործակցության գործակալություն (JICA), Տոկիո, Ճապոնիա
2004թ.- «ԵՄ-Հայաստան օրենսդրական դաշտի ուսումնասիրության մեթոդոլոգիան»,Հայաստանյան-Եվրոպական քաղաքականության և իրավական խորհրդատվության կենտրոն (AEPLAC), Երևան
2004թ.- «Հիպոտեքային շուկայի ֆինանսավորումը անցումային տնտեսության մեջ», Կառուցողների միությունների եվրոպական ասոցիացիայի և ՄԱԿ-ի «Մարդկանց բնակեցման» ծրագիր, Բեռլին, Գերմանիա
2004թ.- «Ապահովագրության ստրատեգիական կառավարում», Շվեդական միջազգային համագործակ­ցության և զարգացման գործակալություն (SIDA) Ստոկհոլմ, Շվեդիա
2005թ.- «Ծանոթություններ ՉԺՀ բարեփոխումների տեսության և պրակտիկայի, տնտեսական և առևտրային քաղաքականության, ներդրումների խրախուսման, փոքր և միջին ձեռնարկությունների իրավիճակիհետ», Չինաստանի կառավարություն,Պեկին, Չինաստան
2006թ.- «Խորվաթիայի և Բուլղարիայի կենսաթոշակային բարեփոխումների փորձը», ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալություն (USAID), Սոֆիա, Բուլղարիա, Զագրեբ, Խորվաթիա
2006թ.- «Արտոնյալ վարկերի կառավարում», Չինաստանի կառավարություն, Պեկին, Չինաստան
2007թ.- «Պետական հաշիվներ և ֆինանսական կառավարում», «Պետական հաշիվներ և ֆինանսներ» ինստիտուտ,Դելի, Հնդկաստան
2007թ.- «Էստոնիայի կենսաթոշակային համակարգը», ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալություն (USAID) Տալլին, Էստոնիա
2007թ.- «Թաիլանդի թագավորության կենսաթոշակային համակարգը, ակտիվների կառավարում», Համաշխարհային բանկ, Բանգկոգ, Թաիլանդ
2007թ.- «Չիլիի կենսաթոշակայի ն համակարգը», Համաշխարհային բանկ, Սանտյագո, Չիլի
2008թ.- «Կենսաթոշակային ֆոնդերի կառավարման նոր մեթոդները», Օքսֆորդի ֆինանսական վերապատրաստման կազմակերպություն, Մոսկվա, Ռուսաստան
2008թ.- «Մակեդոնիայի կենսաթոշակային համակարգը», ԱՄՆ միջազգային զարգացման գործակալություն (USAID), Սկոպյե, Մակեդոնիա
2008թ.- «Ֆինանսական շուկան և նոր ֆինանսական գործիքներ», Արժույթին միջազգային հիմնադրամ, Վիեննա, Ավստրիա
2009թ.- «Լիցենզավորման գործընթացի պարզեցում», Եվրամիություն. Ռիգա, Լատվիա
2009թ.- «Մակրոտնտեսական կառավարում և ֆինանսական հատվածի խնդիրները ճգնաժամի ժամանակ» Արժույթի միջազգային հիմնադրամ (IMF), Վիեննա, Ավստրիա
2009թ.- «Համագործակցության երկրների մակրոտնտեսական և մակրոֆինանսական քաղաքականությունը ներքին շուկայում», Եվրախորհուրդ, Բրյուսել, Բելգիա
2009թ.- «Կենսաթոշակային բարեփոխումներ - կայուն լուծումներ», Շվեդական միջազգային համագործակցության և զարգացման գործակալություն (SIDA), Ստոկհոլմ, Շվեդիա
2010թ.- «Ծառայությունների առևտրի բարեփոխումները և բանակցությունները», Համաշխարհային բանկ Վիեննա, Ավստրիա
2010թ.- «Կենսաթոշակային բարեթոխումներ-կայուն լուծումներ», Շվեդական միջազգային համագործակցության և զարգացման գործակալություն (SIDA), Լիմա, Պերու
2011թ.- «Սինգապուրի պետական ծառայության համակարգը», Սինգապուրի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարություն, Սինգապուր
2011թ.- «Հիպոթեքայինշուկա, արժեթղթավորում և տեսակավորված ֆինանսներ. զարգացման և կարգավորման դրույթներ», Արժույթի միջազգային հիմնադրամ (IMF),Վիեննա, Ավստրիա
2012թ.- «Ադմինիստրատիվ բարեփոխումները գլոբալմիջավայրում», Ավստրիայի ֆինանսների նախարարություն
2014թ.- «Պետական ֆինանսների կառավարում», Նիդերլանդների ֆինանսների նախարարություն, Հաագա, Նիդերլանդներ

Квалификация: экономист, юрист
1996-1998гг. – Министерство финансов и экономики РА, Первый заместитель министра-главный советник главного казначея аппарата, помощник; помощник Первого заместителя министра
1999г. – Министерство финансов и экономики РА, Заместитель начальника управления программ транспорта, связи и дорожного хозяйства
1999-2002гг. – Министерство финансов и экономики РА, Заместитель начальника управления координирования лотерей и игорного дела-начальник отдела координирования азартных игр и казино, Заместитель начальника управления-начальник отдела координирования азартных игр и казино, Заместитель начальника отдела
2002-2008гг. – Министерство финансов и экономики РА, начальник отдела развития финансового рынка и валютного кооординирования, начальник управления
2008-2011гг. – Министерство финансов, начальник Департамента развития финансового рынка
2011-2013гг. – Министерство финансов РА, начальник агентства по лицензированию
2013-2014гг. – Министерствօ финансов РА, руководитель аппарата
2014-2016гг. – Министерствօ финансов РА, Заместитель руководителя аппарата Министерства (после присоединения Министерства финансов РА и КГД при Правительстве РА)
2016г. (с октября) – Заместитель Министра финансов РА
Профессиональная подготовка
2003г. – "Финансовое развитие в Центральной Азии и в странах Кавказа", Агентство международного сотрудничества Японии, Токио, Япония
2004г. – "Методология исследования законодательной базы ЕС-Армения", Армения-Центр европейской политики и юридической консультации (ЦЕПЮК), Ереван
2004г. – "Финансирование ипотечного рынка в переходной экономике", Программа "Размещения людей" Европейской ассоциации строительных союзов и ООН, Берлин
2004г. – "Стратегическое управление страхования", Шведское международное агентство сотрудничества и развития (SIDA), Стокгольм, Швеция
2005г. – "Знакомства с ситуацией теории реформ и практикой Китайской Народной Республики (КНР), с экономической и торговой политикой, поощрением инвестиций, малым и средним предприятием", Правительство Китая, Пекин, Китай
2006г. – "Опыт пенсионной реформы Хорватии и Болгарии", Агентство США по международному развитию (АМР США), София, Болгария, Загреб, Хорватия
2006г. – "Управление льготными кредитами", Правительство Китая, Пекин, Китай
2007г. – "Государственные счета и финансовое управление", Институт "Государственных счетов и финансов", Дели, Индия
2007г. – "Пенсионная система Эстонии", Агентство США по международному развитию (АМР США), Таллин, Эстония
2007г. – "Пенсионная система и управление активами Королевства Таиланда", Всемирный банк, Бангког, Таиланд
2007г. – "Пенсионная система Чили", Всемирный банк, Сантьяго, Чили
2008г. – "Новые методы управления пенсионными фондами", Оксфордская финансовая организация обучения, Москва, Россия
2008г. – "Пенсионная система Македонии", Агентство США по международному развитию (АМР США), Скопье, Македония
2008г. – "Финансовый рынок и новые финансовые инструменты", Международный валютный фонд (МВФ), Вена, Австрия
2009г. – "Упрощение процедуры лицензирования", Евросоюз, Рига, Латвия
2009г. – "Макроэкономическое управление и проблемы финансового сектора в период кризиса", Международный валютный фонд (МВФ), Вена, Австрия
2009г. – "Макроэкономическая и макрофинансовая политика внутреннего рынка стран Содружества", Совет Европы, Брюссель, Бельгия
2009г. – "Пенсионные реформы – устойчивые решения", Шведское международноe агентство сотрудничества и развития (SIDA), Стокгольм, Швеция
2010г. – "Реформы и переговоры в области торговли услугами", Всемирный банк, Вена, Австрия
2010г. – "Пенсионные реформы – устойчивые решения", Шведское международноe агентство сотрудничества и развития (SIDA), Лима, Перу
2011г. – "Система государственной службы Сингапура", Министерство иностранных дел Республики Сингапур, Сингапур
2011г. – "Ипотечный рынок, секьюритизация и отсортированные финансы: положения по разработке и регламентации", Международный валютный фонд (МВФ), Вена, Австрия
2012г. – "Административные реформы в глобальной окружающей среде", Министерство финансов Австрии
2014г. – "Управление государственными финансами", Министерство финансов Нидерландов, Гаага, Нидерланды