2011թ. ապրիլի 26-ին ընտրվել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր,
2001-2005թթ.` ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության աշխատակազմի ծախսերի ֆինանսավորման վարչության պետ,
2000-2001թթ.` ՀՀ կառավարության տնտեսական բարեփոխումների վերլուծական-տեղեկատվական կենտրոն, խորհրդական,
1999-2000թթ.` ՀՀ պետական եկամուտների նախարարություն, բաժնի պետ,
1998-1999թթ.` ՀՀ վարչապետի վերահսկողական ծառայություն, առաջատար մասնագետ,
1991-1994թթ. և 1996-1998թթ.` ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության «Նոր-Նորք» ուսանողական ավանի վարչության կառավարիչ,
1988-1991թթ.` ՀՀ ՊետՇին, բաժնի պետ,
1981-1982թթ. և 1985-1988թթ.` Մոսկվայի շինարարության էկոնոմիկայի և կառավարման համամիութենական կենտրոնական գիտահետազոտական ինստիտուտի Երևանի մասնաճյուղ, կրտսեր, ավագ գիտաշխատող, ապա սեկտորի վարիչ:
1994-1996թթ.` սովորել է Մոսկվայի պետական շինարարական համալսարանի դոկտորանտուրայում: Պաշտպանել է գիտական թեզը և ստացել տնտեսագիտության դոկտորի գիտական աստիճան,
1982-1985թթ.` սովորել է Մոսկվայի շինարարության էկոնոմիկայի և կառավարման համամիութենական կենտրոնական գիտահետազոտական ինստիտուտի ասպիրանտուրայում, պաշտպանել է գիտական թեզը և ստացել տնտեսագիտության թեկնածուի գիտական աստիճան,
1979թ.` գերազանցությամբ ավարտել է Երևանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտը և գործուղվել ասպիրանտուրա: Ստացել է նաև իրավագետի որակավորում,
1974թ.` ընդունվել է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտական ֆակուլտետ,
1974թ.` գերազանցությամբ ավարտել է Բերդի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցը:
2011 թվականից` ԵՊՀ 015 մասնագիտական խորհրդի անդամ,
2007-2010թթ.` ՀՀ ԳԱԱ Մ. Քոթանյանի անվան Տնտեսագիտական ինստիտուտի մասնագիտական խորհրդի անդամ,
2006թ. և 2007թ.` պարգևատրվել է ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով,
2006թ.` ստացել է պրոֆեսորի կոչում,
2006թ.` ընտրվել է Բնապահպանության և Կենսագործունեության Անվտանգության Գիտությունների Միջազգային Ակադեմիայի անդամ,
2005-2007թթ.` ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտի և Կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարաման վարչության` Կառավարման և տնտեսական բարեփոխումների ինստիտուտի մասնագիտական խորհրդի անդամ ,
2003 թվականից` ՀՀ բարձրագույն որակավորման հանձնաժողովի անդամ,
2002 թվականին մասնակցել է Վիեննայի միացյալ ինստիտուտի կողմից կազմակերպված դացընթացներին, Ավստրիա,
1996թ.` ընտրվել է Ռուսաստանի Դաշնության Ինվեստիցիայի և շինարարության էկոնոմիկայի ակադեմիայի իսկական անդամ,

On April 26, 2011: K. Atoyan has been elected Rector of Armenian State University of Economics,
2001-2005: Ministry of Finances and Economics of the Republic of Armenia, Head of Staff Costs Financing Department,
2000-2001: RA Government of Analytic-Information Center of Economic Reforms, Adviser,
1999-2000: Ministry of State Revenues of the Republic of Armenia, Head of Division,
1998-1999: Control Service of RA Prime Minister, Chief specialist,
1990-1994 and 1996-1998: Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia, Manager of Campus “Nor-Nork”,
1988-1990: State Construction, Head of the Department,
1981-1982 and 1986-1988: Yerevan branch of Moscow Central Scientific Research Institute of All-Union Management and Economics of Architecture, Junior, Senior Researcher, Head of Sector.
1994-1996: Doctorate at Moscow State University of Architecture. 1996: Earned Doctorial degree in Economics,
1982-1985: PhD at Moscow Central Scientific Research Institute of All-Union Management and Economics of Architecture. K. ATOYAN earned PhD thesis receiving degree in Economics,
1974: Entered Yerevan State University, Department of Economics. In 1979 graduated from Yerevan, University of Public Economy with Diploma of Honor and was sent to do his PhD. K. ATOYAN also was qualified as lawyer.
Since 2001: Member of Professional Council 015 of Yerevan State University,
2007-2010: Member of Professional Council of Institute of Economics after M. KHOTANYAN of National Academy of Sciences of the Republic of Armenia,
2006 and 2007 was awarded with the Medal of Prime Minister of the Republic of Armenia,
2006 Earned Degree of Professor,
2006: K. ATOYAN was elected member of International Academy of Sciences of Ecology and Life Security,
2005-2007: Member of Professional Council of Economic Reform Institute and Governance of Department of State Property Management by the Government and Institute of Economic Surveys of the Ministry of Finance and Economics of the Republic of Armenia,