Նահապետյան Կորյուն Գառնիկի
1994թ. գերազանցությամբ ավարտել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետը, 2002թ.` ԵՊՀ ասպիրանտուրան, 2007թ.` ԱՄՆ-ի Թաֆթս համալսարանի Ֆլեթչերի իրավունքի եւ դիվանագիտության դպրոցը: Իրավաբան:
Մասնակցել է մի շարք դասընթացների հետեւյալ թեմաներով` «Միջազգային առեւտուր եւ ներդրումներ» (1996թ., Հունաստանի ազգային էկոնոմիկայի նախարարություն, Պիրեյ, Հունաստան), «Դատախազների ուսուցում» (1999թ., Ամերիկյան իրավաբանների ընկերակցություն, Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի իրավական նախաձեռնություն, Ֆրանկլին Պիրս իրավաբանական կենտրոն, Կոնկորդ, ԱՄՆ), «Մարդու իրավունքների պաշտպանության եվրոպական համակարգ» (2000թ., Ուկրաինայի իրավական հիմնադրամ, Կիեւ, Ուկրաինա), «Ներքին վերահսկողություն» (2001թ., ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտ, Հետաքննությունների դաշնային բյուրո, Բուդապեշտ, Հունգարիա), «Ղեկավարումը բարգավաճ Հայաստանի իրավական բարեփոխումներում» (2003թ., Կոնֆլիկտների կառավարման խումբ, Քեմբրիջ, ԱՄՆ):
1994-1998թթ. աշխատել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի իրավաբանական բաժնում` որպես առաջին կարգի մասնագետ, այնուհետեւ` առաջատար մասնագետ:
1999-2006թթ. աշխատել է ՀՀ գլխավոր դատախազությունում` որպես գիտաուսումնական կենտրոնի գիտաշխատող, ապա` ՀՀ գլխավոր դատախազի ավագ օգնական, այնուհետեւ` իրավական եւ կառուցվածքային բարեփոխումների բաժնի պետ:
2006-2008թթ. եղել է ՀՀ դատական դեպարտամենտի ղեկավարի առաջին տեղակալ, դատարանների նախագահների խորհրդի քարտուղար:
2003 թվականից Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի միջազգային եւ եվրոպական իրավունքի ամբիոնի դասախոս է, իսկ 2011 թվականից` նաեւ Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի իրավունքի ամբիոնի դասախոս:
2009-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (թիվ 8 ընտրատարածք): Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ:

Нагапетян Корюн Гарникович
В 1994 г. окончил с отличием юридический факультет ЕГУ, в 2002 г. – аспирантуру ЕГУ, в 2007 г. – Школу права и дипломатии Флетчера Тафтского университета США. Юрист.
1994-1998 гг. - специалист первого класса, затем ведущий специалист в Юридическом отделе Аппарата Президента РА.
1999-2006 гг. - научный сотрудник научно-учебного центра, старший помощник Генерального прокурора РА, заведующий отделом правовых и структурных реформ Генеральной прокуратуры РА.
С 2003 года - преподаватель кафедры международного и европейского права Российско –Армянского (Славянского) университета, а с 2011 года также преподаватель кафедры права Французского университета в Армении.
2006–2008 гг. - первый заместитель руководителя Судебного департамента РА, секретарь Совета председателей судов.
2009-2012гг. - депутат НС (избирательный округ N 008). Член Постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам НС. Член фракции РПА.
06 мая 2012 года избран депутатом НС по избирательному округу N 008.
С 31.05.2012г - Председатель комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам.
31 мая 2012 года избран председателем Постоянной комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам НС.
Принимал участие в ряде учебных курсов по следующим темам: “Международная торговля и инвестиции” (1996г. Министерство национальной экономики Греции, Пирей, Греция), “Обучение прокуроров” (1999г., Американская ассоциация юристов, Правовая инициатива для стран Центральной и Восточной Европы, "Правовой центр им. Франклина Пирса, Конкорд, США), “Европейская система защиты прав человека “ (2000, Украинский правовой фонд, Киев, Украина), “Внутренний контроль” (2001г., Департамент юстиции США, Федеральное бюро расследований, Будапешт, Венгрия), “Руководство в правовых реформах процветающей Армении” (2003г. группа по управлению конфликтами, Кембридж, США).