Մինասյան Գագիկ Ենգիբարի
1972-1997թթ. ԵրՄՄԳՀԻ-ում աշխատել է ճարտարագետ, ավագ գիտաշխատող, ենթաբաժնի պետ, տվյալների պատրաստման կայանի պետ:
1998-1999թթ. եղել է ՀՀ վարչապետի խորհրդական:
1997-1999թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, «Հանրապետություն» միավորում): «Հանրապետություն» խմբակցության, ապա «Երկրապահ» պատգամավորական խմբի անդամ:
1999-2003թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, «Միասնություն» դաշինք): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ, ապա նախագահ: «Միասնություն» խմբակցության անդամ:
2003-2007թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ): Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային, բյուջետային եւ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ: ՀՀԿ խմբակցության անդամ:
2007-2012թթ.` Ազգային ժողովի պատգամավոր (համամասնական ընտրակարգ, ՀՀԿ):
07.06.2007- առ այսօր` Ազգային ժողովի ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ: ՀՀԿ խորհրդի անդամ:

Минасян Гагик Енгибарович
1972-1997гг - инженер, старший научный сотрудник, начальник сектора, начальник станции подготовки данных в ЕрНИИММ.
1998-1999гг. - советник Премьер-министра РА.
1997-1999гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, объединение “Республика”). Член фракции “Республика”, затем депутатской группы "Еркрапа"
1999-2003гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, блок “Единство”). Член, а затем председатель Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции “Единство”.
2003-2007гг. - депутат НС (пропорциональная избирательная система, РПА). Председатель Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС. Член фракции РПА. Член совета РПА..
С 07.06.2007- председатель Постоянной комиссии по финансово-кредитным, бюджетным и экономическим вопросам НС.
06 мая 2012 года избран депутатом НС по пропорциональной избирательной системе от РПА..
31 мая 2012 года избран председателем Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам НС.