Պողոսյան Վահան Ռաֆիկի
1984թ.՝ ընդունվել է Երևանի Պետական բժշկական ինստիտուտի բուժական ֆակուլտետը։ Ուսմանը զուգընթաց 1987-1990թթ.-ին աշխաաել է Հանրապետական կլինիկական հիվանդանոցի վիրաբուժական բաժանմունքում, որպես ֆելդշեր։
Մասնակցել է ուսանողական գիտական աշխատանքներին։
1990թ.–ին՝ ավարտել է ինստիտուտը, ստացել ընդհանուր պրոֆիլի բժիշկի որակավորում։
1990–1991թթ.՝ աշխատել է «էրեբունի» կլնիկական հիվանդանոցում,որպես ինտեր- թերապևտ, այնուհետև Հանրապետական կլնիկական հիվանդանոցում, որպես ինտեր-թերապևտ։
1991-1993թթ.-ին՝ ընդունվել է բժշկական ինստիտուտի կլինիկական օրդինատուրա։ Աշխատել է Հանրապետական կլինիկական հիվանդանոցի N2 վիրաբուժական հիվանդությունների ամբիոնում,որպես կլինիկական օրդինատոր։ Սաացել է վիրաբույժի որակավորում։
1993թ.-ին՝ աշխատել է «Արմենիա» Հանրապետական բժշկական
կենտրոնում,որպես հերթապահ վիրաբուժ։
1995թ.–ից՝ աշխատել է էջմիածնի Շրջանային կենտրոնական հիվանդանոցում, որպես պոլիկլինիկական ցանցի կազմակերպման գծով գլխավոր բժշկի տեղակալ։
1996–1997թթ.՝ Արմավիրի մարզպետարանի աոողջապահության վարչությունում առաջատար մասնագետ, ամբուլատոր պոլիկլինիկական ցանցի կորդինատոր։
1997թ.–ից՝ աշխատել է ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի «Հայ ավիաբուժ» բժշկական կենտրոնում,որպես գործադիր տնօրենի տեղակալ, վարչության անդամ,սանիտարահիգենիկ, բուժկանխարգելիչ ուսումնամեթոդական և թռիչքների անվտանգության ապահովման հարցերով։
1999թ.–ից՝ աշխաաել է Ավիաբուժ բժշկական կենտրոնում, որպես գլխավոր բժիշկ:
1999թ.-ից՝ աշխատանքային գործունեության հետ միասին սովորել է Երեանի Ֆինանսատնտեսական տեխնիկումի իրավաբանական ֆակուլտետում, 2000թ.–ին ստացել է իրավսւբանի որակավորում։
2001–2010թթ. աշխատել է ՀՀ աոողջապահության նախարարության բժշկական օգնության կազմակերպման վարչության պետ։

Погосян Ваан Рафикович
1987- 1990гг.- параллельно с с учебой работал фельдшером хирургического отделения в Республиканской клинической больнице.
Участвовал в студенческих научных работах.
1990г.- окончил институт, получив квалификацию врача общего профиля.
1990-1991гг.- работал интер-терапевтом в клинической больнице “Эребуни”, а затем интер-терапевтом в Республиканской клинической больнице.
1991- 1993гг.- поступил в клиническую ординатуру медицинского института. Работал клиническим ординатором на хирургической кафедре хирургических болезней N2. Получил квалификацию хирурга.
1993 г.- работал дежурным хирургом в Республиканском медицинском центре “Армения”.
С 1995г.- работал заместителем главного врача по организации поликлинической сети Эчмиадзинской районной центральной больницы.
1996-1997гг.- работал ведущим специалистом, координатором амбулаторно- поликлинической сети в управлении здравоохранения администрации Армавирской области.
С 1997г.- работал заместителем исполнительного директора медицинского центра городской авиации РА “Авиабуж”, член правления по санитарно-гигиеническим, лечебно-профилактическим, учебно-методическим вопросам и обеспечению безопасности полетов.
С 1999г.- работал главврачом медицинского центра “Авиабуж”.
С 1999г.- параллельно с трудовой деятельностью учился на юридическом факультете Ереванского финансово-экономического техникума, в 2000г. получил квалификацию юриста.
2001- 2010гг.- начальником управления по организации медицинской помощи Министерства здравоохранения РА.
2010-2011гг.- работал руководителем аппарата МЗ РА.
2011-2016гг. - назначен советником министра здравоохранения РА.
27 декабря 2011г. - приказом Премьер-министра РА был назначен заместителем министра здравоохранения РА.