Ծնվել է 1962 թվականի փետրվարի 24-ին, Երևանում:
1997-2001թթ. սովորել է Երևանի ֆինանսաբանկային-բորսայական համալսարանում`ստանալով իրավաբանի որակավորում:
2001-2004թթ սովորել է ՀՀ Պետական կառավարման ակադեմիայում` պետական կառավարում և տեղական ինքնակառավարում մասնագիտությամբ` ստանալով պետական ծառայողի որակավորում:
1982-1997թթ. աշխատել է «Հայէլեկտրամեքենա» գործարանում` որպես վարպետ, ավագ վարպետ, տեղամասի պետ, ապա` արտադրամասի էներգետիկ:
1997-2000թթ. աշխատել է Շենգավիթի թաղապետարանում` որպես ֆինանսական բաժնի 1-ին կարգի մասնագետ:
2000-2001 թթ. աշխատել է «Երևանի Էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի «Շենգավիթ » մասնաճյուղում ` որպես փոխտնօրեն:
2001-2002թթ. աշխատել է Շենգավիթի թաղապետարանում` որպես ոչ բնակելի տարածքների շահագործման բաժնի պետի տեղակալ:
2002-2009թթ. եղել է ՀՀ Առևտրաարդյունաբերական պալատի «Հայէքսպերտիզա» ընկերության փոխտնօրեն:
2009-2011թթ. աշխատել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմում`որպես առևտրի և սպասարկումների վարչության պետ:
05.12.2011թ.-ին նշանակվել է Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի ղեկավար:
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության անդամ է 1991 թվականից, ՀՀԿ խորհրդի անդամ ` 2012թ.-ից:
Մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության և Արցախի ազատագրման մարտական գործողություններին, պարգևատրվել է «Գարեգին Նժդեհ» , «Մարտական ծառայություն», «ՀՀ զինված ուժերի 20 տարի» մեդալներով, «Մարտական գործողությունների մասնակից» շքանշանով և այլ պարգևներով:

Was born on February 24, 1962, Yerevan.
1997-2001, studied at the University of Finance and banking of Yerevan, has a qualification of a lawyer.
2001-2004, studied at the State Academy of Management of the RA, by the specialty of the State management and local government, has a qualification of the civil servant.
WORK EXPERIENCE: 1982-1997, worked at “Hayelectromekena” factory as a master, senior master, head of a district , then-power engineering specialist of the production section.
1997-2000 , worked at Shengavit municipality as a first class specialist of the financial department.
2000-2001, worked at “Shengavit ” branch of “Electricity networks of Yerevan” CJSC as a deputy director.
2001-2002, worked at Shengavit municipality as a deputy head of the department of nonresidential premises exploitation.
2002-2009, was a director of “Hayekspertiza” company of the RA Chamber of Commerce and Industry.
2009-2011, worked at the personnel of Yerevan City Hall as a head of department of Trade and Service.
On 05 DEC 2011 was appointed to the position of the head of Shengavit administrative region of Yerevan.
He is a member of the Republican Party of Armenia from 1991 ;from 2012 is a member of RPA Council.
He is a participant of the RA defense and Artsakh liberation war, was awarded with the following medals: “Garegin Njdeh”, “Military service” , “20years of the RA armed forces”, the order of “The participant of the war” and other awards.