Ծնվել է 1979թ. օգոստոսի 22-ին Երևանում:
2001թ. ավարտել է Երևանի Մ.Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ստոմատոլոգիական ֆակուլտետը: 2004թ. ավարտել է նույն համալսարանի օրթոպեդիկ ստոմատոլոգիայի ամբիոնի կլինիկական օրդինատուրան:
2007թ. ավարտել է ՀՀ Առողջապահության Ազգային Ինստիտուտի վիրաբուժական ստոմատոլոգիայի ամբիոնի ասպիրանտուրան:
2005-2007թթ. սովորել է Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի կառավարման ֆակուլտետի մագիստրատուրայում, ստացել է տնտեսագետի որակավորում:
2004-2007թթ. Արաբկիր Բժշկական համալիր-Երեխաների և Դեռահասների Առողջության Ինստիտուտ –ի մարզային մասնաճյուղերի տնօրեն:
2007-2013թթ. Արաբկիր Բժշկական համալիր-Երեխաների և Դեռահասների Առողջության Ինստիտուտ –ի տնօրեն:
2007-2013թթ. Գարանտ Լիմենս ապահովագրական ՓԲԸ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ:
2013-2015 թթ. ՀՀ Առողջախահության նախարարի տեղակալ:
2015թ.-առ այսօր Արաբկիր Բժշկական համալիր - Երեխաների և Դեռահասների Առողջության Ինստիտուտ –ի տնօրեն:
Անցել է մի շարք մասնագիտական վերապատրաստումներ.
2002թ.հոկտեմբեր,նոյեմբեր-«Օրթոպեդիկ ստոմատոլոգիա» թեմայով, Aix – Marseille 2 համալսարան ք.Մարսել Ֆրանսիա:
2005թ.- «Մարդկային ռեսուրսների կառավարում առողջապահության համակարգում» թեմայով, Հայաստանում Ամերիկյան Համալսարան:
2006թ.- Ժուրայի Կանտոնալ հիվանդանոցի ադմինիստրացիա, «Հիվանդանոցային կառավարում» թեմայով, Շվեյցարիա:
2010թ.-Ժուրայի Կանտոնալ հիվանդանոցի ադմինիստրացիա, «Հիվանդանոցային կառավարում-մարդկային ռեսուրսների կառավարման հմտություններ» թեմայով, Շվեյցարիա
2016թ.- Ժուրայի Կանտոնալ հիվանդանոցի ադմինիստրացիա, «Հիվանդանոցային կառավարում - մարդկային ռեսուրսների կառավարման հմտություններ» թեմայով, Շվեյցարիա:
Հանդիսանում է ՀՀ Ռադիոսպորտի ֆեդերացիայի նախագահ, Առողջապահության կազմակերպիչների միավորում հասարակական կազմակերպության խորհրդի անդամ:
2006թ.-ից- ՀՀԿ անդամ
2011թ.-ից -ՀՀԿ Արաբկիրի տարածքային կազմակերպության խորհրդի անդամ:
2017թ.-ից ՀՀԿ խորհրդի անդամ:
Պարգևատրվել է՝
Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության նախագահի պատվոգրով
կուսակցական, հասարակական-քաղաքական գործունեության համար,
ՀՀ Պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ ԶՈՒ հոբելյանական մեդալով,
ՀՀ Պաշտպանության նախարարի հրամանով "Վազգեն Սարգսյան" մեդալով,
ՀՀ Պաշտպանության նախարարի պատվոգրով միջազգային մրցաշարերում և
աշխարհի առաջնություններում ՀՀ ռադիոսպորտի հավաքականի կազմում ձեռքբերված նվաճումների համար,
Երևանի քաղաքապետի շնորհակալագրով 2015թ.-ի ընթացքում Երևան քաղաքի հասարակական կյանքին ակտիվ մասնակցության և համագործակցության համար:

22 августа 1979 года, г. Ереван
1996-2001 гг. – факультет стоматологии Ереванского государственного медицинского университета имени М.Гераци
2001-2004 гг. – кафедра ортопедической стоматологии Ереванского государственного медицинского университета имени М.Гераци, клиническая ординатура
2004-2007 гг. – факультет хирургической стоматологии Национального института здравоохранения имени академика С.Авдалбекяна, аспирантура
2005-2007 гг. – магистратура факультета управления Французского университета в Армении, специальность – предпринимательство, управление малыми и средними предприятиями.
2004-2007 гг. – директор областных филиалов института здоровья детей и подростков медицинского комплекса «Арабкир»
2007-2013 гг.– директор Института здоровья детей и подростков медицинского комплекса «Арабкир»
2007-2013 гг. – председатель совета директоров страховой компании «Гарант Лименс»
2013-2015гг. – заместитель Министра здравоохранения Республики Армения.
С 2015г. - директор Института здоровья детей и подростков медицинского комплекса «Арабкир»
По случаю 20-летия Вооруженных сил РА награжден Министром обороны РА юбилейной медалью, за партийную, общественно-политическую деятельность председателем РПА награжден почетной грамотой. Участвовал в курсах по переподготовке в администрации больницы кантона Жура в Швейцарии по темам «Больничное управление – навыки управления человеческими ресурсами» и «Больничное управление», в Американском университете Армении по теме «Управление человеческими ресурсами в системе здравоохранения», в университете Aix–Marseille 2 в городе Марселе во Франции по теме «Ортопедическая стоматология». Владеет английским, французским, русским языками. Является председателем общественной организации «Федерация радиоспорта РА», членом комиссии по социальным и здравоохранительным вопросам Общественного совета при Президенте Республики Армения, членом совета общественной организации «Объединение организаторов здравоохранения», членом общественного совета при руководителе административного района Арабкир города Еревана.
С 2006г. – член РПА.
С 2017г. – член Совета РПА.
В 2007-2009 гг. служил в Вооруженных силах Республики Армения лейтенантом медицинской службы, стоматологом.