Ծնվել է 1979թ. օգոստոսի 22-ին Երևանում:
2001թ. ավարտել է Երևանի Մ.Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանի ստոմատոլոգիական ֆակուլտետը: 2004թ. ավարտել է նույն համալսարանի օրթոպեդիկ ստոմատոլոգիայի ամբիոնի կլինիկական օրդինատուրան:
2007թ. ավարտել է ՀՀ Առողջապահության Ազգային Ինստիտուտի վիրաբուժական ստոմատոլոգիայի ամբիոնի ասպիրանտուրան:
2005-2007թթ. սովորել է Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի կառավարման ֆակուլտետի մագիստրատուրայում, ստացել է տնտեսագետի որակավորում:
2004-2007թթ. Արաբկիր Բժշկական համալիր-Երեխաների և Դեռահասների Առողջության Ինստիտուտ –ի մարզային մասնաճյուղերի տնօրեն:
2007-2013թթ. Արաբկիր Բժշկական համալիր-Երեխաների և Դեռահասների Առողջության Ինստիտուտ –ի տնօրեն:
2007-2013թթ. Գարանտ Լիմենս ապահովագրական ՓԲԸ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահ:
2013-2015 թթ. ՀՀ Առողջախահության նախարարի տեղակալ:
2015թ.-առ այսօր Արաբկիր Բժշկական համալիր - Երեխաների և Դեռահասների Առողջության Ինստիտուտ –ի տնօրեն:
Անցել է մի շարք մասնագիտական վերապատրաստումներ.
2002թ.հոկտեմբեր,նոյեմբեր-«Օրթոպեդիկ ստոմատոլոգիա» թեմայով, Aix – Marseille 2 համալսարան ք.Մարսել Ֆրանսիա:
2005թ.- «Մարդկային ռեսուրսների կառավարում առողջապահության համակարգում» թեմայով, Հայաստանում Ամերիկյան Համալսարան:
2006թ.- Ժուրայի Կանտոնալ հիվանդանոցի ադմինիստրացիա, «Հիվանդանոցային կառավարում» թեմայով, Շվեյցարիա:
2010թ.-Ժուրայի Կանտոնալ հիվանդանոցի ադմինիստրացիա, «Հիվանդանոցային կառավարում-մարդկային ռեսուրսների կառավարման հմտություններ» թեմայով, Շվեյցարիա
2016թ.- Ժուրայի Կանտոնալ հիվանդանոցի ադմինիստրացիա, «Հիվանդանոցային կառավարում - մարդկային ռեսուրսների կառավարման հմտություններ» թեմայով, Շվեյցարիա:
Հանդիսանում է ՀՀ Ռադիոսպորտի ֆեդերացիայի նախագահ, Առողջապահության կազմակերպիչների միավորում հասարակական կազմակերպության խորհրդի անդամ:
2006թ.-ից- ՀՀԿ անդամ
2011թ.-ից -ՀՀԿ Արաբկիրի տարածքային կազմակերպության խորհրդի անդամ:
2017թ.-ից ՀՀԿ խորհրդի անդամ:
Պարգևատրվել է՝
Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության նախագահի պատվոգրով
կուսակցական, հասարակական-քաղաքական գործունեության համար,
ՀՀ Պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ ԶՈՒ հոբելյանական մեդալով,
ՀՀ Պաշտպանության նախարարի հրամանով "Վազգեն Սարգսյան" մեդալով,
ՀՀ Պաշտպանության նախարարի պատվոգրով միջազգային մրցաշարերում և
աշխարհի առաջնություններում ՀՀ ռադիոսպորտի հավաքականի կազմում ձեռքբերված նվաճումների համար,
Երևանի քաղաքապետի շնորհակալագրով 2015թ.-ի ընթացքում Երևան քաղաքի հասարակական կյանքին ակտիվ մասնակցության և համագործակցության համար:

August 22, 1979, Yerevan
2005-2007, French University of Armenia, Faculty of Management, profession – entrepreneurship, small and medium-size enterprise management
2004-2007, Arabkir medical complex, Child and Adolescent Health Institute, director of regional branches
2007-2013, Arabkir medical complex, director of Child and Adolescent Health Institute
2007-2013, Garant Limens JSC, chairman of board of directors
2013-2015, Deputy Minister of Healthcare of the Republic of Armenia
On the 20th anniversary of the Armed Forces was awarded a jubilee medal by the Minister of Defense, diploma awarded by the RPA political board chairman for public and political activities, attended a training course at the Swiss Jura Cantonal Hospital Administration referred to as “Hospital-human resource management skills,” “Hospital management,” American University of Armenia – “Human resource management in the health system,” French city of Marseille, Aix-Marseille 2 University - “Prosthetic dentistry subjects.”
He is fluent in English, French and Russian languages. President of Armenia’s Radio Sports Federation, member of Public Council Health and Social Affairs Commission, member of the Board of Healthcare Organizers NGO, member of the public council by the Head of the Yerevan Arabkir District Administration.