Ծնվել է 1942թ. փետրվարի 14-ին Երևան քաղաքում:
1966-1979թթ. աշխատել է «Սպարտակ» կամավոր մարզական ընկերությունում՝ որպես ավագ մարզիչ, միաժամանակ (համատեղությամբ) ՀՀ կապի նախարարությունում, որպես ֆիզկուլտուրայի-մասսայական աշխատանքների գծով գլխավոր մասնագետ:
1979-1982թթ. աշխատել է որպես «Սպարտակ» կամավոր մարզական ընկերության ուսումնասպորտային բաժնի վարիչ:
1982-1987թթ. աշխատել է նույն կազմակերպությունում՝ որպես փոխնախագահ:
1987թ. ընտրվել է «Սպարտակ», «Բուրեվեստնիկ», «Աշխատանք», «Զենիթ» մարզական ընկերությունների կողմից կազմավորված «Հայաստան» մարզական միության փոխնախագահ:
1991թ. ընտրվել է «Հայաստան» մարզական միության նախագահ:
1956թ. պարապել է հունա-հռոմեական ոճի ըմբշամարտով: Հայաստանի ազգային հավաքական թիմի կազմում հանդես է եկել ինչպես միութենական, այնպես էլ միջազգային առաջնություններում: Հայաստանի Հանրապետության և միութենական մրցաշարերի հաղթող և մրցանակակիր է: 1963թ. լրացրել է ԽՍՀՄ սպորտի վարպետի նորման:
ՀՀ վաստակավոր մարզիչ, ՀՀ ֆիզկուլտուրայի վաստակավոր աշխատող:
2003թ. շնորհվել է ՀՀ ֆիզկուլտուրայի և սպորտի վաստակավոր գործչի կոչում:
Հասարակական կարգով  Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահն է, ՀՀ ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի փոխնախագահ:
2002թ. ընտրվել է ՀՀԿ Ֆիզկուլտուրայի և սպորտի խորհրդի նախագահ:
2006թ. հուլիսի 22-ին (ՀՀԿ 10-րդ համագումար), 2007թ. նոյեմբերի 10-ին (ՀՀԿ 11-րդ համագումար) ընտրվել է ՀՀԿ խորհրդի անդամ:

Родился 14 февраля 1942 года в Ереване.
1966-1979гг. – работал старшим тренером в добровольческом спортивном обществе «Спартак», одновременно (по совместительству) работал в министерстве связи РА в качестве главного специалиста по вопросам физической культуры и массового спорта.
1979-1982гг. – работал руководителем отдела по образовательным и спортивным вопросам в добровольческом спортивном обществе «Спартак».
1982-1987гг. – работал вице президентом в добровольческом спортивном обществе «Спартак».
В 1987г. был избран вице президентом спортивного союза «Айастан», учрежденного спортивными обществами «Спартак», «Буревестник», «Зенит» и «Ашхатанк».
В 1991 году был избран президентом спортивного союза «Айастан».
В 1956 году занимался греко-римской борьбой. Выступал на всесоюзных и международных соревнованиях в составе национальной сборной Армении. Является победителем и призером всесоюзных турниров. В 1963 году выполнил норму мастера спорта СССР. Заслуженный тренер РА, заслуженный работник физкультуры РА.
В 2003 году присвоено звание заслуженного деятеля спорта и физической культуры РА.
Является вице президентом национального олимпийского комитета РА, вице президентом студенческой спортивной федерации РА.
С 1998 года является членом РПА.
В 2002 году был избран председателем Совета РПА по вопросам спорта и физической культуры.
22 июля 2006 года (10-й Съезд РПА), 10 ноября 2007 года (11-й Съезд РПА) избирался членом Совета РПА.