Ծնվել է 1976թ․ հոկտեմբերի 1-ին քաղաք Երևանում։
1999 թ․ ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի «Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և հոգեբանության» ֆակուլտետի, Փիլիսոփայության բաժինը։
2001թ․ավարտել է Հայաստանի Հանրապետության Կառավարման Դպրոցը։
2002-2003թթ․ աշխատել է ՀՀ Կառավարման Դպրոցում որպես «Պետական կառավարման քաղաքական հիմունքներ» ամբիոնի ասիստենտ։
2003-2008թթ․ աշխատել է Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության, «Մոնիտորինգի և վերլուծության խմբում» որպես վերլուծաբան։
2009թ․ աշխատել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի, «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում որպես «Քարտուղարություն» բաժնի պետ։
2009-2010թթ․ զբաղեցրել է ՀՀ ԿԳՆ աշխատակազմի, Հանրակրթության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնը։
2010-2011թթ աշխատել է ՀՀ ԿԳՆ «Կրթության ազգային ինստիտուտ» ՓԲԸ-ում, ոպես «Տեղեկատվության, վերլուծության և խորհրդատվության կենտրոն» բաժնի վարիչ։

Born on October 1, 1976 in Yerevan.
1999 –Yerevan State University, Faculty of “Philosophy, Sociology and Psychology”, Department of Philosophy.
2001 – Graduated from Public Administration School of the Republic of Armenia.
2002-2003 - Public Administration School of the Republic of Armenia, Chair of Political of Bases of Public Administration, assistant.
2003-2008 – “Group of Monitoring and Analysis” of the Republican Party of Armenia, Analyst.
2009 – “Centre of Public Relations and Information” SNCO of the RA President Staff, Head of the Department “Secretariat”.
2009-2010 – Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia, Deputy Head of the Department of General Education.
2010-2011 - Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia, “National Institute of Education” CJSC, Head of the Department “Centre for Information, Analysis and Consulting”.
Since 2011 - Ministry of Education and Science of the Republic of Armenia, “National Centre of Educational Technologies” SNCO, Director.