Ծնվել է 1976թ․ հոկտեմբերի 1-ին քաղաք Երևանում։
1999 թ․ ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի «Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և հոգեբանության» ֆակուլտետի, Փիլիսոփայության բաժինը։
2001թ․ավարտել է Հայաստանի Հանրապետության Կառավարման Դպրոցը։
2002-2003թթ․ աշխատել է ՀՀ Կառավարման Դպրոցում որպես «Պետական կառավարման քաղաքական հիմունքներ» ամբիոնի ասիստենտ։
2003-2008թթ․ աշխատել է Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության, «Մոնիտորինգի և վերլուծության խմբում» որպես վերլուծաբան։
2009թ․ աշխատել է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի, «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում որպես «Քարտուղարություն» բաժնի պետ։
2009-2010թթ․ զբաղեցրել է ՀՀ ԿԳՆ աշխատակազմի, Հանրակրթության վարչության պետի տեղակալի պաշտոնը։
2010-2011թթ աշխատել է ՀՀ ԿԳՆ «Կրթության ազգային ինստիտուտ» ՓԲԸ-ում, ոպես «Տեղեկատվության, վերլուծության և խորհրդատվության կենտրոն» բաժնի վարիչ։

Родился 1 октября 1976г.в городе Ереване.
2002-2003гг.- работал ассистентом на кафедре “Политические основы государственного управления” Школы Управления РА.
2003-2008гг.- работал аналитиком в “Группе мониторинга и анализа” РПА.
2009г.- работал начальником отдела “Секретариат” в ГНКО “Центр по связям с общественностью и средствами информации” Аппарата Президента РА.
2009-2010гг.- занимал должность заместителя начальника Управления общего образования Аппарата Министерства образования и науки РА.
2010-2011гг.- работал начальником отдела “Центра информации, анализа и консультаций” ЗАО “Национальный институт образования” Министерства образования и науки РА.