Ծնվել է 1964թ.-ին Երևանում:
1988թ.-ին ավարտել է Հայկական Գյուղատնտեսական Ինստիտուտի Ագրոնոմիական ֆակուլետը Ագրոնոմիա մասնագիտությամբ:
2000թ.-ին պաշտպանել է թեկնածուական ատենախոսությունը և ստացել Գյուղ. Գիտ. Թեկնածուի գիտական աստիճան:
2001թ.-ին –ՀՀ Բարձրագույն որակավորման հանձնաժոովի կողմից նրան շնորհվել է Դոցենտի գիտական կոչում և դիպլոմ:
1981-82թթ. աշխատել է ՀՀ Պատմության և մշակույթի հուշարձանների գիտա-վերականգնման արվեստանոցում որպես բանվոր,
1982 -– 83թթ. աշխատել է Երևանի հաշվիչ մեքենաների գիտահետազոտական ինստիտուտում՝ որպես օպերատոր,
1988 –- 1995թթ. ՀԳԱ Հողագի-տության և ագրոքիմիայի ամբիոնում որպես ավագ լաբորանտ, այնուհետև` որպես գիտաշխատող:
1994 –- 1998թթ. աշխատել է ՀԳԱ Գիտության վարչության պետի տեղակալ, միաժամանակ` Ասպիրանտուրայի բաժնի վարիչ:
1996թ. մինչ այժմ ՀԱԱՀ Բուսաբուծական մթերքների վերամշակման տեխնոլոգիայի և Բուսաբուծության և բանջարաբուծության ամբիոնների դոցենտ է:
1998թ.-ից մինչ այժմ Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի Մագիստրատուրայի բաժնի վարիչն է: 2002թ.-ից մինչ այժմ ՀԱԱՀ և Տեխասի A&M համալսարանի Ագրոբիզնեսի ուսուցման միջազգային կենտրոնի համակարգողն է:
2002 -2011 թթ.հանդիսացել է ՀՀ Ազգային Ժողովի Կրթության և գիտության հանձնաժողովի փորձագետ:
2001թ.-ից Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության անդամ է: 2002թ.-ից ՀՀԿ Կենտրոն ՏԿ Կանանց հանձնախմբի անդամ է, իսկ 2012 -2013թթ. ժամանակահատվածում ընտրվել է այդ հանձնախմբի նախագահ:
2013թ.-ից Հայաստանի Հանրապետական Կուսակցության Կանանց խորհրդի անդամ է:
Մասնակցել է բազմաթիվ միջազգային ծրագրերի, գիտաժողովների և սեմինարների`
1997թ. – Միջազգային դասընթաց «Նոր լիդերներ», ՀԳԱ, USDA MAP,
1998թ. – Միջազգային սեմինար «Գիտական և ադմինիստրատիվ կադրերի որակավորման բարձրացում», ԱՄՆ, Ֆրեզնոյի գյուղատնտեսական համալսարան,
1999թ. Միջազգային սեմինար «Կրթուրյան մեթոդաբանության բարելավում», Երևան,
2002թ. – Միջազգային սեմինար Կրթուրյան մեթոդաբանության բարելավում և գիտական ադմինիստրատիվ կադրերի որակավորման բարձրացում, Երևան,
2003թ. Ագրոբիզնեսի կրթության և ուսումնական պլանների, առարկայական ծրագրերեի ձևավորման և զարգայման միջազգային ծրագիր-դասընթաց, ԱՄՆ Տեխասի A&M Համալսարան,
2005թ. –Կրթությունը ԱՊՀ երկրներում” թեմայով գիտական ցուցահանդես-գիտաժողովի մասնակցություն, ՌԴ Մոսկվա,
2005թ. և 2008թ. – Միջազգային MBA մագիստրոսական ծրագրի ուսումնամեթոդական և գործնական ծրագրերի զարգացմանն ուղղված դասընթաց- գիտաժողով, Գերմանիայի Վայնշտեֆանի անվան Կիրառական գիտությունների համալսարան,
2010թ. - TEMPUS ծրագիր, “Սննդի ապահովում և պահպանում ” մասնագիտությամբ մագիստրոսական ծրագրի համակարգում, ուսումնական պլանների և ծրագրերի մշակում, Իսպանիայի Ալեկանտեի համալսարան,
2011թ. - Գերմաներեն լեզվով Միջազգային MBA մագիստրոսական ծրագրի զարգացմանն ուղված դասընթաց Գերմանիայի Վայնշտեֆանի անվան Կիրառական գիտություննեևի համալսարան,
2011Թ. - Այլընտրանքային գյուղատնտեսության զարգացման հնարավորությունները զարգացման անցումային փուլում գտնվող պետություններում միջազգային սեմինար- գիտաժողով, Չինաստանի Ժողովրդական հանրապետություն, Հուբեյ ՈՒհանի գյուղատնտեսական համալսարան:
2002թ.-ին պարգևատրվել է –Ֆրիտյոֆ Նանսենի անվան ոսկե մեդալով Խաղաղության, մարդասիրության և միջազգային կրթության բնագավառում ունեցած ներդրումների համար:

Born in 1964, in Yerevan.
2001 - Awarded an academic degree of Associate Professor and a diploma by the Supreme Certification Commission of the Republic of Armenia.
1981-1982 - Worker at the Scientific-restoration Studio of the RA Historical and Cultural Heritage.
1982-1983 - Operator at Yerevan Computer R&D Institute.
1988-1995 – Senior laboratory assistant, later scientific worker at the Chair of Soil Science and Agricultural Chemistry of the Armenian Agricultural Academy.
1994-1998 – Deputy Head of the Department of Science of the Armenian Agricultural Academy, at the same time- Head of the Department of Postgraduate Studies.
Since 1996 – Associate professor of the Chair of Plant Growing Product Processing Technology, as well as of the Chair of Plant Cultivation and Vegetable-growing of the Armenian National Agrarian University.
Since 1998 – Head of the Department of Master Studies of the Armenian National Agrarian University.
Since 2002- Coordinator of the Agribusiness International Teaching Center of Texas A&M University and Armenian National Agrarian University.
2002-2011 – Expert of the Standing Committee on Education and Science of the National Assembly of the Republic of Armenia.
Since 2001 – Member of the Republican Party of Armenia.
Since 2002 – Member of Women’s Committee of the RPA Kentron territorial organization.
2012-2013 –Chairwoman of the above mentioned Committee.
Since 2013 – Member of the RPA Women’s Council.
Participated in various international programs, conferences, seminars.
1997- International training course “New leaders”, Armenian Agricultural Academy. USDA MAP.
1998 – International seminar “Improvement of the scientific and administrative staff qualification”, USA, Fresno Agricultural University.
1999 – International seminar “Improvement of the educational methodology”, Yerevan.
2002 – International seminar “Improvement of the educational methodology and scientific and administrative staff qualification”, Yerevan.
2003- International program- training course on the formulation and development of agribusiness education and educational plans and programs, USA, Texas A&M University.
2005 – Scientific exhibition- conference on the Education in CIS Countries, Moscow, Russian Federation.
2005 and 2008 – Training course-conference on the development of teaching and methodological and practical programs of the International MBA Master’s Program, Weihenstephan University of Applied Sciences, Germany.
2010-TEMPUS Program, “Master’s Program coordination, drafting of educational programs and plans”, University of Alicante, Spain.
2011- Training course on the development of the International MBA Master’s Program in German, Weihenstephan University of Applied Sciences, Germany.
2011- International seminar-conference “Alternative agriculture development opportunities in states in transition”, Hubei Agricultural University, People’s Republic of China.
2002 – Awarded Fridtjof Nansen Gold Medal for her contribution to the field of international education, peace and humanity.